PVC palangės Vilniuje – geriausias techninis sprendimas

Jokia paslaptis, kad Vilniaus mieste vyksta kone didžiausi statybų projektai. Be pauzių dygsta nauji ir prabangūs rajonai, o senei esančiuose, tarp kitų, bando įsisprausti nauji. Todėl įvairių apdailos detalių poreikis yra nemažas. Paimkime, kad ir PVC palanges, jei baigiamas statyti daugiabutis, tai jų, vienam butui gali prireikti nuo trijų vienetų iki 4-6. Tad, vienam daugiabučiui gali prireikti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų PVC palangių. Skaičius didėja arba mažėja priklausomai nuo namo aukštų bei įėjimo kiekio.

PVC palangės Vilniuje

Jei šiuo metu domitės palangėmis ir sprendžiate iš kurios medžiagos jos turėtų būti, tai reiškia, kad planuojate stiklinti langus arba naujais keičiate senus. Todėl būtų nepraktiška, jei keičiant langus ar montuojant naujus, niekas nesižvalgytų ir palangių. Palangės – tai sudedamoji lango dalis, kuri priklausomai nuo pločio, tarnauja dar ir kaip lentyna, susidėti įvairiems daiktams ar įrankiams. Ptaktiški vilniečiai visada pasidomi informacija, todėl palangės iš PVC turi tokią didelę paklausą.

Situacija daugiabučiuose

Ideškantys naujų palangių vilniečiai privalo atminti ir nuspręsti dėl matmenų pasirinkimo. Daugelis butų Vilniaus mieste nėra erdvūs, todėl palangės net ir iš PVC nesuteikia galimybės susimotuoti plačią. Pavyzdžiui, retos virtuvės sostinėje gali girtis didesne kvadratūra. Dažna virtuvė siekia vos keliolika kvadratų, todėl montuoti joje plačią palangę nėra prasmės. Tačiau yra ir išimčių, jei virtuvės išdėstymas tai leidžia. Jei plati palangė netrukdys ir nesumažins erdvės, kodėl gi ne.

Pagalvokime apie PVC palangės paskirtį ir miegamo kambario erdvėje. Jei sienos dalis nuo grindų iki lango apačios yra aukšta, o prie sienos dar sumotuoti ir radijatoriai, tokiu būdu naudinga palangė bus tokia, kurios kraštas šiek tiek išlys virš šildymui skirto įrenginio. Tokiu būdu, nesudėtingai galima sukonstruoti ir radijatoriaus uždengimą estetinio vaizdo palaikymui. Vargu ar vilniečiai norėtų, kad jų miegamajame būtų plati palangė tik tam, kad ji sumažintų jos erdvę. Dažnas Vilniaus miesto gyventojas renkasi siaurutę PVC palangę, o likusią erdevę panaudoja efektyviai, pastatant plačią lovą ir kelias komodas rūbams ar smulkiems daiktams.

PVC nauda namuose

PVC palangės Vilniuje yra gaminomos skirtingų matmenų, todėl išsirinkti tinkamiausią gali kiekvienas. Be to, jei nekeičiate tik palanges, planuojate montuoti ir langus, langų pardavėjas, su nemaža nuolaida gali pasiūlyti bei parinti geriausias PVC palanges. Tad priklausomai nuo namų erdvių, .langai bei palangės išlaikys estetines proporcijas kiekviename Jūsų kambaryje.

Straipsnis apie PVC informacija remtasi iš wiki: https://lt.wikipedia.org/wiki/Polivinilchloridas

Dažymo darbų ir darbų vykdymo tvarka turi būti suplanuota

Dažymo darbų ir darbų vykdymo tvarka turi būti suplanuota taip, kad nesukeltų žalos aplink ir šalia esančioms konstrukcijoms, kurios turės būti dažomos, ir kad statybos darbus būtų įmanoma atlikti vėliau, nepažeidžiant užbaigtų paviršių. Darbo metodai, kurie turi atitikti gamintojo keliamus reikalavimus, turi būti tinkami toms dažymo medžiagoms.

Darbas atliekamas taip, kad užbaigtas paviršius atitiktų dokumentuose nurodytus reikalavimus pagal savo patvarumą ir išvaizdą.

Rangovas atsakingas už tai, kad aikštelėje būtų laikomasi apsauginių priemonių nuo kenksmingų medžiagų naudojimą, apibrėžiančių galiojančių sprendimų ir nuostatų.

Vykdant dažymo darbus prisilaikyti LST EN 13300 rekalavimų.

11 lentelė

Technologinės operacijos Paviršių rūšys
medžio tinko ir betono metalo
Valymas + + +
Išlyginimas +
Šakų ir smalingų tarpelių išpjovimas su plyšių rievėjimu +
Plyšių raižymas +
Nugruntavimas + + +
Dalinis glaistymas su užglaistytų vietų gruntavimu + + +
Užglaistytų vietų svidinimas + + +
Ištisinis glaistymas + +
Svidinimas + +
Gruntavimas + +
Fleicavimas + +
Svidinimas + +
Pirmasis dažymas + + +
Fleicavimas + +
Svidinimas + +
Antrasis dažymas + + +
Fleicavimas arba tapnojimas + +

 

12 lentelė

Dažymo rūšys
Technologinė operacija Vandeninis
pagerintas aukštos kokybės Silikatinis
Valymas + + +
Šlapinimas vandeniu
Išlyginimas + + +
Plyšių rievėjimas + + +
Pirminis gruntavimas + + +
Dalinis glaistymas + +
Užglaistytų vietų šlifavimas + +
Pirmasis ištisinis glaistymas +
Svidinimas +
Antrasis glaistymas +
Svidinimas +
Antrasis gruntavimas + +
Trečias gruntavimas (su dažų pasluoksniu) +
Dažymas + + +

 

13 lentelė

Technologinės operacijos Aliejiniai, sintetiniai ir emaliniai dažai
Valymas +
Plyšių raižymas +
Glaistymas +
Svidinimas +
Glaistymas +
Svidinimas +
Šlapinimas vandeniu
Nugruntavimas +
Pirmasis dažymas +
Antrasis dažymas +

Medžiagos.

 

Bet kurios sandaros gruntinis, išlyginamasis bei apdailinis dažų sluoksniai turi būti iš vieno gamintojo. Medžiagos turi būti tiekiamos į statybos aikštelę paruoštos naudojimui. Jos pristatomos užantspauduotose konteineriuose su tokia informacija:

  • gamintojo rekvizitai;
  • medžiagos pavadinimas ir savybės;
  • pritaikymo sritys;
  • reikalavimai paviršiams, skiediklio tipui, dažymo būdui;
  • spalvos nuoroda pagal Europos standartus;
  • siuntos numeris ir pagaminimo data.
  • Dažai turi gerai prasiskiesti, gerai ir tolygiai dengti paviršių.

5.4.11 Dažymo tipai

Tipas 1.  Betoninių, tinkuotų ir gipsokartoninių vidaus paviršių dažymas emulsiniais pusiau matiniais dažais. Jie turi būti atsparūs plovimui (plaunamumas 5000), valymo priemonių, chemikalų poveikiui ir drėgmei. Savybių turi nekeisti 10 metų.

Tipas 2. Betoninių ir cementinių paviršių dažymas sintetinių, trinčiai atsparių dažų sistema. Dažai turi būti tinkami naudoti drėgnose patalpose, atsparūs dėvėjimui, visiems valikliams ir dezinfekcinėm medžiagom.

Paviršiai paruošiami ir dažomi pagal gamintojo rekomendacijas. Savybių turi nekeisti 10 metų.

Tipas 3. Metalinių ir medinių vidaus paviršių dažymas sintetiniais emaliniais matiniais dažais. Jie turi būti atsparūs dėvėjimui ir dilimui, visiems įprastiniams valikliams. Dažymas turi apsaugoti metalą nuo korozijos. Savybių turi nekeisti 15-20 metų.

Metaliniai paviršiai turi būti švarūs ir nesurūdiję. Nuo naujų galvanizuotų paviršių turi būti kruopščiai pašalintos tepalų dėmės tirpiklio pagalba. Dulkės nuo paviršių nusiurbiamos. Nuvalyti paviršiai nugruntuojami. Gruntui išdžiūvus visos plokštumos 2 kartus nudažomos sintetiniais emaliniais matiniais dažais. Žiūrėti lentelę B.

Tipas 4. Metalinių išorės paviršių dažymas dvikomponenčiais poliuretano dažais, atspariais atmosferos poveikiams. Atsparūs dėvėjimui ir dilimui. Darbų eiliškumas analogiškas 3 tipui.

Tipas 5.  Mūrinių rievėtų ir betoninių vidaus paviršių dažymas silikatiniais dažais.  Dažomos techninės patalpos aukštuose ir rūsyje.

Tipas 6. Tinkuotų, betoninių ir cementinių išorės paviršių dažymas fasadiniais ir silikatiniais dažais. Dažai turi būti atsparūs atmosferos poveikiams, neblukti. Savybių turi nekeisti 10 metų.

šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Da%C5%BEiklis

APDAILOS ĮRENGIMO DARBŲ VYKDYMO GRAFIKO SKAIČIAVIMAS

Pastato vidaus apdailos grafiko aprašymas ir skaičiavimas

Vienas iš objektų statybos technologinių modelių yra kalendorinis grafikas. Jis vaizduoja statybos darbus (procesus), atliekamus per tam tikrą laikotarpį.

Kalendorinis grafikas, tai lentelės pavidalo tekstinis – grafinis dokumentas. Jį galima skirti į dvi dalis: skaičiuojamuosius parametrus ir laiko skalę.

Vadovaujantis rangos sutartimi, vidaus apdailos darbų pradžia: 2007.11.

Pagal sudarytą grafiką, darbų pabaiga: 2008 05 14.

Statybos trukmė: 6 mėnesiai ir 11 dienų. (146 darbo dienos).

Pirmoje dalyje pateikiama skaitmeninė informacija apie numatomų atlikti darbų apimtį, darbo sąnaudas, brigados sudėtį ir darbų atlikimo trukmę, bei normų įvykdymo procentus. Antroje grafiko  dalyje darbų atlikimo trukmė rodoma grafiškai, laiko skalėje.

Darbai pradėti vykdyti lapkričio trečią dieną, pirma buvo mūrijamos pertvaros, darbus pradėjo 20 žmonių, jau po dienos 5 žmonės nuėjo montuoti durų ir 5 montuoti palangių. Ir taip lygiagrečiai dirbo iki lapkričio 5 dienos. Lapkričio 6 dieną pradėjo tinkuoti sienas vėl 20 žmonių, lapkričio 14 d  tinkuoti sienų liko 10 žmonių, nes kiti 10  išeina įrenginėti pakabinamų gipso kartino lubų. Taip lygiagrečiai dirbama iki gruodžio 3 dienos, kol baigiamos tinkuoti sienos. Baigus tinkuoti sienas 10 tinkuotojų ateina įrenginėti lubų ir taip iki gruodžio 17 dienos. Jau gruodžio 18 dieną 10 žmonių eina įrenginėti grindų pagrindų. Gruodžio 31 dieną baigiamos įrenginėti lubos ir 10 lubų montuotojų sausio 3 dieną eina įrenginėti gipso kartono pertvarų. 10 grindų įrengėjų grindis baigia sausio 20 d ir jau imasi parkingo grindų betonavimo, tuo tarpų likę 10 žmonių vis dar įrenginėja gipso pertvaras. Sausio 26 d baigiamos parkingo grindys ir sausio 27 d 10 betonuotojų pereina prie plytelių klijavimo. Ir klijuoja iki vasario 26 d, baigus klijuoti plyteles pradedamas lubų glaistymas ir dažymas. Kovo 1 d gipso pertvarų irengejei baigia darbą ir 10 žmonių pereina prie sienų plytelių klijavimo. Plytelės klijuojamos iki kovo 23 d ir tie 10 plytelių klijuotojų kovo 24 d pereina prie sienų glaistymo ir dažymo. Balandžio 19 d baigiama lubų apdaila ir 10 darbininkų pereina prie sienų dažymo ir prie sienų 20 žmonių dirba iki gegužės 10 d.. Gegužės 11 d 10 žmonių išeina klijuoti kiliminės dangos . Gegužės 12 d baigiama sienų apdaila ir pora žmonių eina dažyti parkingo grindų, likę 18 žmonių klijuoja kiliminę dangą ir viskas užbaigiama gegužės 17 d, kiliminės dangos klijavimą ir parkingo dažymą užbaigiant lygiagrečiai.

Braižant kalendorinio grafiko grafinę dalį, atsirado darbų atlikimo ypatumai, kaip tinkamai organizuoti statybos procesą, kad būtų teisingas darbų procesų eiliškumas. Dėl to daugelis darbų vykdoma lygiagrečiai, Apdailos darbus – po tinkavimo darbų . Be to, yra darbai, kurie atliekami lygiagrečiai kas leidžia mums sutaupyti laiką ir nedraudžiami technologiniu ir saugumo atžvilgiu tai – elektros ir santechnikos darbai.

Kokie daromi skačiavimai

Skaičiavimai pirmajai daliai, kurioje pateikta skaitmeninė informacija buvo atlikti pagal darbo sąnaudų, mašinos ir medžiagų poreikio žiniaraštį, atitinkamai sudėjus vienam darbo procesui atitinkamų darbų žmogaus valandas ir mašinų valandas ir padalinus šią sumą, atitinkamai žmogaus ir mašinų, iš aštuonių gavau žmogaus ir mechanizmų pamainas. Kas leido man padalinus žmogaus pamainą iš mašinos pamainos rasti brigados sudėti.

Sunkiau buvo su darbo procesu, kur nėra mechanizmų, teko atkreipti dėmesį į atliekamų darbų kiekį ir apytiksliai priimti brigados sudėtį.

Darbų atlikimo trukmę radau padalinus žmogaus pamainas iš darbuotojų skaičiaus ir gautą rezultatą rašau į normatyvinę darbų atlikimo trukmę. Priimtos darbų atlikimo trukmės dienomis ir pamainomis yra vienodi .

Suradus darbų atlikimo trukmę dienomis ir pamainomis, padauginę priimtų dienų skaičių iš darbuotojų  kiekio rasim  priimtos žmogaus  pamainos.

Koks turi būti darbų įvykdymo procentas

Dideli dėmesį reikia atkreipti į darbų įvykdymo procentą, kuris rodo mums kaip atliekami darbai – intensyviai ar lėtai. Kad tai sužinoti, reikia normatyvines žmogaus pamainas padalinti iš priimtų žmogaus pamainų. Labai svarbu parinkti racionaliausią darbuotojų, bei darbų atlikimo skaičių, kad darbų vykdymo procentus būtų nuo 100% iki 120% . Tačiau mane darbuose gavosi: nuo 90% iki 120%.